Jeśli próbujesz zdecydować, czy wziąć kredyt konsolidacyjny, musisz upewnić się, że otrzymujesz ofertę, która ma sens w Twojej sytuacji. Jeśli nie weźmiesz pod uwagę wszystkich czynników w swojej pożyczce, możesz narazić się na ryzyko płacenia zbyt dużych odsetek.

pozyczka online w euro

Drapieżni pożyczkodawcy oferują pożyczki do wypłaty i pożyczki na samochód

Drapieżni pożyczkodawcy oferują pożyczki do wypłaty i pożyczki na samochód konsumentom, którzy potrzebują szybkiej gotówki. Produkty te są sprzedawane jako małe pożyczki awaryjne, ale wiążą się z wysokimi stopami procentowymi i opłatami. Te drapieżne pożyczki mogą powodować trudności finansowe dla wielu rodzin.

Amerykańskie Biuro Rachunkowe definiuje drapieżne pożyczki jako „nieuczciwe lub nadużycia, które oszukują lub wprowadzają konsumentów w błąd w celu zaciągnięcia pożyczek, do których nie są zdolni”. Drapieżne pożyczki mogą być skierowane do wrażliwych grup społecznych, takich jak osoby żyjące w ubóstwie, osoby o słabych kredytach lub osoby o niskim poziomie wykształcenia.

W rezultacie chwilowkadlazadluzonych.pl wiele osób płaci więcej opłat niż pierwotnie pożyczyli. Opłaty te mogą obejmować opłaty balonowe i kary za przedpłatę.

Niedawne badanie przeprowadzone przez Centrum Odpowiedzialnego Wypożyczania wykazało, że te drogie pożyczki szkodzą pożyczkobiorcom, którzy często znajdują się w poważnych tarapatach finansowych. W raporcie podkreślono również wszechobecność tych pożyczek w społecznościach o ograniczonych alternatywnych usługach finansowych.

Niezabezpieczone pożyczki osobiste mogą nie obniżyć stopy procentowej, jeśli nie masz dobrego kredytu

Niezabezpieczone pożyczki osobiste mają różne stopy procentowe. Stawka, którą możesz uzyskać, będzie zależeć od kilku czynników, w tym historii kredytowej, stosunku zadłużenia do dochodu i kwoty pożyczki.

Najlepszym sposobem na uzyskanie dobrej stawki jest rozejrzenie się i porównanie pożyczkodawców. Następnie wybierz pożyczkę, która ma najniższy całkowity koszt.

Niezabezpieczona pożyczka osobista to rodzaj długu, który jest zwykle spłacany przez okres od dwóch do pięciu lat. Jest idealny do spłacenia dużego zakupu, takiego jak nowy samochód lub dom, lub do konsolidacji istniejącego zadłużenia.

W przeciwieństwie do pożyczki zabezpieczonej, nie musisz wnosić niczego wartościowego, aby zabezpieczyć niezabezpieczoną pożyczkę osobistą. Ułatwia to zakwalifikowanie się do nich, ale oznacza również, że często są droższe.

Pożyczkodawcy mają możliwość pobrania opłaty początkowej. Może to wynosić od 1% do 8% całkowitej kwoty pożyczki. Obejmuje koszty subemisji, finansowania i innych usług administracyjnych.

Koszty początkowe kredytu konsolidacyjnego

Koszty początkowe kredytu konsolidacyjnego mogą być dla niektórych zniechęcające, ale korzyści mogą być ogromne. Mogą pomóc poprawić twoje finansowe IQ, stłumić nawyki związane z wydawaniem kart kredytowych i zapobiec narastaniu odsetek od długu. Dzięki temu będziesz mógł żyć bez długów.

Wśród zalet pożyczki konsolidacyjnej zadłużenia jest fakt, że miesięczne płatności zostaną ustalone. Oznacza to, że nie zostaniesz uderzony mnóstwem miesięcznych rachunków, które mogłyby spowodować finansową nędzę. Pożyczkodawca wykona również dla ciebie wszystkie obliczenia, co oznacza, że ​​nie będziesz musiał się martwić o wzrost stóp procentowych.

Jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś zrobić, to rozejrzeć się za najlepszymi cenami. Podczas gdy wiele większych banków nie oferuje tych pożyczek, możesz znaleźć pożyczkodawców, którzy dadzą ci lepszą ofertę. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz znakomitą historię kredytową i możesz udowodnić swoją wartość pożyczkodawcy.

Konsolidacja zadłużenia nie obniża oceny kredytowej, jeśli jesteś na bieżąco z zadłużeniem

Konsolidacja zadłużenia może zmniejszyć miesięczne płatności i obniżyć stopy procentowe. Pomaga także ustalić bardziej solidną historię kredytową. Istnieją jednak pewne wady konsolidacji zadłużenia.

Jeśli masz zły kredyt, będziesz miał problemy z uzyskaniem pożyczki konsolidacyjnej. Na szczęście istnieje kilka sposobów na obejście tego problemu. Nad poprawą swojego kredytu możesz popracować jeszcze przed złożeniem wniosku o kredyt konsolidacyjny.

Możesz także zapisać się na plan zarządzania długiem. Plany te mają zwykle negocjowane stopy procentowe. Jednak nie zawsze są najlepszą opcją dla osób o słabym kredycie. Mogą również skutkować zamknięciem kont.

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z planu zarządzania długiem, będziesz musiał co miesiąc dokonywać płatności ryczałtowych na rzecz programu. Opłaty te są zwykle ograniczone do 79 USD w całym kraju.Opierają się również na Twoim budżecie.

Chociaż nie będziesz musiał martwić się o swoją zdolność kredytową w dłuższej perspektywie, będziesz musiał upewnić się, że trzymasz się swojego planu. W przeciwnym razie twoi wierzyciele mogą odmówić współpracy z tobą.